Dzień Dziecka w Muzeum

Dnia 01 czerwca 2023r. w godzinach 11.00-14.00 odbędzie się kolejna edycja pokazów, zabaw, konkursów i atrakcji dla dzieci pt. „Na wiejskich dróżkach i w zagrodach, czyli dziecko na wsi”.  Pod okiem pracowników muzeum nasi mali goście mogą zbudować ścianę wypełnianą strychulcem, upiłować drewno piłą „moja-twoja” i ukręcić powróz na wózku powroźniczym. W tym dniu dzieci poznają też dawne wiejskie zabawy min. prowadzenie obręczy patykiem, wezmą udział w różnych zabawach ruchowych np. w rzucie obręczami do brony, łowieniu rybek, przeciąganiu liny czy skokach w workach. Na najmłodszych czekają specjalne animacje. Chętni zanurkują w stóg siana w poszukiwaniu cukierków.

Na terenie całego skansenu dzieci, spacerując od zagrody do zagrody, trafią z pewnością do specjalnie przygotowanych stanowisk, przy których będą mogli wykonać laleczkę z sitowia, wystrugać łódeczkę z kory, ulepić pamiątkę z gliny czy spróbować drukowania tkanin. Po trudach różnych zajęć będzie można posilić się wypiekanymi waflami drożdżowymi, pachnącym słowińskim chlebem z pieca chlebowego okraszonego świeżo ubitym w kierzance masłem.

Serdecznie zapraszamy!