DNI Z MUZYKĄ I CHLEBEM już w ten weekend(02.-03.07.2011, godz. 10:00-15:00)

Dodano: 2011-06-28
Zapraszamy serdecznie na DNI Z MUZYKĄ I CHLEBEM już w ten weekend!

Zaproszone kapele bądź zespoły folklorystyczne zaprezentują wówczas muzykę oraz pieśni ludowe regionu pomorskiego. W sobotę wystąpi zespół „Zgoda” ze Słupska, w niedzielę zaś „Modraki” z Parchowa.
Podczas naszych weekendowych spotkań czekają na Państwa słowińskie łakocie oraz wiele muzycznych doznań. Pracownice muzeum pieką chleb według oryginalnej słowińskiej receptury. Mają Państwo niepowtarzalną okazję przyjrzeć się całemu procesowi pieczenia: od rozgrzewania ceglanego pieca po włożenie do niego uformowanych bochenków. ( ok.11:30 włożenie chleba do pieca, ok. 13:30 wyciągnięcie chleba)
Pobudzone roznoszącym się zapachem świeżego pieczywa apetyty można zaspokoić przygotowanym kromką słowińskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem bądź pajdą ze świeżo ubitym w kierzynce masłem. Zwolennicy słodkości znajdą również co nieco dla siebie: drożdżowe, smażone w żeliwnej wafelnicy serca.

Serdecznie zapraszamy!