W maju Czarne Wesele

Dodano: 2012-01-31
Już teraz zapraszamy na Czarne Wesele, które jak co roku odbędzie się 1, 2 i 3 maja. W tym roku jednak biorąc tylko trzy dni urlopu, tj. 30 kwietnia, 2 i 4 maja zaplanować można w okolicy Kluk aż 9-dniowy wypoczynek. A uczestnicząc w Czarnym Weselu zobaczycie Państwo zajęcia związane z codzienną egzystencją wiejską, wynikające z potrzeb i warunków bytowania na XIX-wiecznej wsi słowińskiej, przez co wizyta w skansenie będzie niezwykłą podróżą w czasie, a emocje związane z podjęciem próby samodzielnego wykonania niektórych prac, zobaczeniem wciąż funkcjonujących, nie używanych już gdzie indziej, sprzętów i urządzeń, wrażenie to będą potęgować. U najstarszej publiczności ewokują z pewnością obrazy z lat dzieciństwa, a dzieciom dadzą możliwość poznania czegoś zupełnie nowego. Tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali może "zwabimy" zapachem i smakiem pieczonego w ceglanym piecu chleba, który serwowany będzie ze smalcem bądź masłem ubitym w kierzynce. Będą też tańce, muzyka i śpiew w wykonaniu kaszubskich zespołów ludowych oraz kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła typu ludowego. Zapewniamy, iż wiejski klimat Czarnego Wesela i majowe nadmorskie powietrze wprawią w pozytywny nastrój, który przetrwa przynajmniej do wakacji. A potem... znowu do Kluk po energię na kolejne miesiące. Gościnne progi Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach przyjmą o każej porze roku, a pracownicy sprawią, byście chcieli Państwo tu powracać. Zapraszamy.