Dni z Muzyką i Chlebem

Dodano: 2012-07-10
We wszystkie soboty i niedziele dwu wakacyjnych miesięcy rozbrzmiewać będą wśród muzealnych zagród instrumenty i pieśni kaszubskie, prezentowane przez kapelę ludową, i unosić się będzie zapach pieczonego chleba. Będzie przy tym możliwość obserwacji całego procesu pieczenia: od rozgrzewania ceglanego pieca po włożenie do niego bochnów uformowanych z ciasta wykonanego według oryginalnej słowińskiej receptury. Pobudzone roznoszącym się zapachem świeżego chleba apetyty można zaspokoić słowińskim chlebem przygotowanym ze smalcem i kiszonym ogórkiem bądź ze świeżo ubitym w kierzynce masłem. A w jednej z chałup smażyć się będą w starej żeliwnej wafelnicy drożdżowe serca, najpyszniejsze jeszcze ciepłe, posypane cukrem.