Dni z Muzyką i Chlebem

Dodano: 2013-07-09
Jak co roku w wakacje, w każdą sobotę i niedzielę lipca i sierpnia, w godz. od. 10.00 do 15.00 rozbrzmiewać będą pośród muzealnych zagród dźwięki muzyki, wykonywanej przez kapelę kaszubską i roznosić się będzie zapach chleba pieczonego wg oryginalnej słowińskiej receptury. Jest przy tym możliwość obserwacji całego procesu wypieku: od rozgrzewania i przygotowania pieca, po włożenie do niego bochnów, a po upieczeniu - ich wyjęcie. Pobudzone zaś zapachem apetyty zaspokoić można przygotowaną pajdą chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem bądź ze świeżo ubitym w kierzance masłem. Będzie też żur słowiński ,a na słodko smażone (w jednej z muzealnych chałup) wafle, przygotowane wg receptury odciśniętej na żeliwnej wafelnicy.