1 czerwca - Dzień Dziecka w Klukach

Dodano: 2015-05-04

Na wiejskich dróżkach i w zagrodach, czyli dziecko na wsi. Festyn z okazji Dnia Dziecka

Impreza jest próbą przywołania na planie muzeum i wewnątrz muzealnych chałup atmosfery dawnego życia wiejskiego. Dzieci poznają zajęcia i prace, których wymagało niegdyś życie. Pod okiem pracowników skansenu mogą prać i maglować, tkać na krosnach i prząść nici na kołowrotku. Garncarz pomaga im wytoczyć garnek na kole, a rybak uszyć kleszczką kawałek sieci. W tym dniu dzieci mogą swobodnie podążać od zagrody do zagrody, zatrzymywać się dróżkach i placach między nimi i brać udział w grach i zabawach terenowych, niegdyś popularnych na całym Pomorzu. Mogą sprawdzić swoją wiedzę o regionie, Słowińcach i muzealnych ekspozycjach uczestnicząc w konkursach. A zmęczone mogą przysiąść na trawie i bawić się wraz z dziecięcym zespołem ludowym bądź upiec przy ognisku przywiezione w plecaku kiełbaski.

Poniżej kilka fotografii z ubiegłorocznej imprezy (autor: Tomasz Gursztyn) oraz afisz promujący wydarzenie.