W Czystej powstał Ośrodek Edukacyjny "Karina"

Dodano: 2015-06-30

W Czystej, miejscowości leżącej nieopodal Słowińskiego Parku Narodowego, powstał Ośrodek Edukacyjny "Karina". W sali edukacyjnej odbywać się będą  lekcje muzealne poświęcone tematyce rybackiej oraz warsztaty garncarskie. Oprócz tego powstała sala magazynowa wyposażona w sprzęt rybacki udostepniona dla zwiedzających.

Warunki naturalne oraz położenie miejscowości wpłynęły na dobranie odpowiedniej tematyki zajęć i warsztatów. Zajęcia z zakresu rybołóstwa będą prowadzone wraz z rybakami z pobliskich miejscowości i okolic. Dzięki temu uczestnicy będą mogli uzyskać wiedzę teoretyczną oraz nabyć umiejętności praktyczne.

Warsztaty rzemieślnicze - garncarskie będą współprowadzone przez mieszkankę Czystej, posiadającą wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, twórczynię pracowni ceramicznej "Gliniana Zagroda", rękodzielniczkę oraz pomysłodawcę projektu.

Wierzymy, że w ten sposób wiedza zdobyta na zajęciach będzie przekazana w sposób profesjonalny i rzetelny.

Zapraszamy wszystkich do nowo otwartego Ośrodka Edukacyjnego "Karina" w Czystej.

Więcej informacji na stronie www.muzeumkluki.pl w zakładce Oferta Edukacyjna lub prosimy o kontakt telefoniczny z Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.

Projekt został zrealizowany dzięki operacji współfinansowania przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołóstwo oraz Słowińskiej Grupie Rybackiej w ramach programu operacyjnego Zrównoważony rozwój sektora rybołóstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 - 2013.

Anna Maria Waśniowska