Lato w Klukach!

Dodano: 2015-06-30

W każdą niedzielę lipca i sierpnia zajrzyj do Klicków! W godz.10-16!

W programie:

• świąteczne śniadanie

• wypiek bab drożdżowych

• tkanie krajek

• szycie sieci i wiele innych!!!

Natomiast od 14 lipca do 14 sierpnia, od wtorku do soboty zapraszamy na największą imprezę roku - W słowińskiej zagrodzie...

Muzeum przygotowało dla Państwa mnóstwo atrakcji, w tym:

- wypiek tradycyjnego chleba słowińskiego podawanego ze smalcem

- mielenie w żarnach

- wyplatanie koszy z wikliny

- szycie na maszynie i INNE!!!

RAZ DWA TRZY - W LATO DO KLUK PRZYJEDŹ TY!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Lato w Klukach to także realizacja projektu "Zatrzymać czas - badania nad niematerialnym dziedzictwem kulturowym Słowińców", dofinansowanym przez MInistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt obejmuje przeprowadzenie 15 wywiadów z autochtonami (w tym dawnymi mieszkańcami Kluk) oraz organizację fotograficznej wystawy czasowej w jednej z chałup. Dzięki rozmowom z informatorami ochronione zostaną wiadomości o regionalnej kuchni, tradycjach i zwyczajach, wierzeniach i przesądach, legendach i różnych ciekawostkach. Wszystkie rozmowy nagrywane są na kamerę - spośród nich wybranych zostanie 5 najcenniejszych, z których powstaną krótkie filmy. Płyta z filmami dołączona zostanie do katalogu wystawy czasowej.