W niedzielę u Klicków

Dodano: 2016-07-08

W każdą letnią niedzielę zapraszamy do muzealnych zagród, gdzie w jednej szykuje się niedzielne śniadanie, pachnące jajecznicą, świeżo ubitym masłem i paloną zbożową kawą, w innej zaś niedzielny podwieczorek, z babami drożdżowymi i świeżo smażonymi waflami w kształcie serc, który jakże miło się spędza przy dźwiękach harmonii.... Ale nawet w dzień świąteczny praca na wsi nie ustawała całkowicie: rybak szyje sieci, wykorzystując czas wolny od połowów, dziadek wyplata kosze z korzenia sosny, bo potrzebne w gospodarstwie, babcia przędzie nici na kołowrotku, bo trzeba tkać samodziały... Dzieci bawią się wymyślając zabawy, a z pomocą mam i starszych sióstr robią laleczki z sitowia. Czas mija sielsko i przyjemnie; choć na chwilę zapomina się u Klicków o ciężkim życiu i wiecznych kłopotach. Nawet zwierzęta leżą leniwie, czekając na zwyczajny dzień.

Zapraszamy w każdą niedzielę lipca i sierpnia od 11.00 do 15.00