Projekt Sieć korzeni

Dodano: 2016-10-14

W ramach działań o tytule Sieć korzeni organizowane są warsztaty etnologiczne, w których biorą udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Gimnazjum w Główczycach. Spotkania mają wzbudzić wśród uczestników zaciekawienie własnymi korzeniami, odsłonić możliwość interpretowania kultury, a także odczarować wizję muzeum w oczach młodych odbiorców kultury. Za pomocą etnologicznych narzędzi (ankiet, wywiadów, fotografii) młodzież ma okazje przyjrzeć się swojemu pochodzeniu oraz budować/pielęgnować relacje międzypokoleniowe (rozmowy z rodzicami i dziadkami). Elementem wieńczącym przedsięwzięcie będzie oddanie przestrzeni muzealnej uczestnikom projektu, którzy staną się twórcami i kuratorami wystawy w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, na której zostaną zaprezentowane ich etnologiczne dociekania.

Projekt "Sieć korzeni" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura. Instytut Kultury Miejskiej, instytucja Kultury Miasta Gdańska, jest operatorem programu Bardzo Młoda Kultura