Czarne Wesele

Dodano: 2017-04-13

Możemy już odliczać dni do Czarnego Wesela - naszej sztandarowej imprezy, która jak zawsze odbywa się w dniach 1-3 maja.

W programie m.in. pokazy kulinarne i lokalnych rzemiosł, kiermasz rękodzieła oraz występy zespołów folklorystycznych. Nie zabraknie oczywiście słowińskiego chleba ze smalcem, żuru i innych pyszności, a także konia w klumpach.

Informacja dla niezmotoryzowanych: 1 i 3 maja o godzinie 11:00 spod Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku odjedzie autobus do Kluk. W drogę powrotną autobus wyjedzie o 14:30. Bilet w jedną stronę to koszt 11 zł.

W pierwszy dzień imprezy, 1 maja, o godzinie 12:00 odbędzie się otwarcie wystawy czasowej "Przywiezione w kufrach, przechowane w szufladach. Bagaż osadników", której kuratorem jest Gabryela Włodarska-Koszutowska, kustosz Muzeum w Klukach.

Zapraszamy do Kluk. Bez względu na pogodę spędźcie tę majówkę z nami!

Więcej o Czarnym Weselu: http://www.muzeumkluki.pl/imprezy_folklorystyczne-1.html