Dzień Dziecka w Klukach. Na wiejskich dróżkach i w zagrodach będzie mnóstwo atrakcji.

Dodano: 2017-05-18

Ożywimy wnętrza, obejścia i krajobraz, przywołamy atmosferę dawnego życia na wsi, kładąc akcent szczególnie na życie wiejskiego dziecka. Spędzając kilka godzin w skansenie, można poznać prace i zajęcia, do których dawniej na wsi angażowano również dzieci, by potem mogły zastąpić w tych pracach dziadków czy rodziców. Będziemy budować szachulcową ścianę, kopać i przewozić torf, drukować tkaniny, dłubać buty dla konia, kręcic powrozy, lepić gliniane naczynia, piec chleb bądź chlebowe kukiełki, wyplatać kosze z wierzbowych witek, robić laleczki z sitowia. Dzieci na dawnej wsi, kiedy nie musiały pomagać w gospodarstwie i wypasać zwierząt, najchętniej spędzały czas na dróżkach, wymyślając wspólne zabawy. Dlatego też 1 czerwca na ścieżkach i placach mi dzy muzealnymi zagrodami odbywają się gry i zabawy ruchowe i zręcznościowe, popularne dawniej wśród dzieci na całym Pomorzu. W zagrodach będą też zwierzęta: konie, owce, koza, gęsi i kury. Zapraszamy wszystkie dzieci. Wstęp tylko 7 zł.