Warsztaty zielarskie

Dodano: 2017-08-28

Warsztaty w dwóch grupach wiekowych odbywać się będą 23 i 30 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie. Są dedykowane mieszkańcom gmin Smołdzino oraz Główczyce.

Najmłodsi uczestnicy poznają świat roślin w kulturze ludowej, metody zielnikowania roślin, wykonają mydełka naturalne oraz świecie woskowe. Grupa dorosłych dowie się ciekawostek z zakresu medycyny ludowej na Pomorzu, trujących roślin oraz metod leczenia wodą i ziołami ks. Sebastiana Kneippa.

Warsztaty poprowadzi pracownik Muzeum Kultury Ludowej Pomorza - etnolog Mikołaj Radomski.

W ramach projektu odbędzie się ponadto wykład dr hab. prof AP Zbigniewa Sobisza nt. mitów i stereotypów dotyczących roślin i ziół (24.09.).

Na warsztaty obowiązują zapisy: tel. 505 330 657 lub 59 846 30 20. Szczegóły na plakacie.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu "Zatrzymać czas - badania nad niematerialnym dziedzictwem kulturowym Słowińców. Etap II", dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.