Czarne Wesele

Dodano: 2018-04-23

W dniach 1-3 maja, w godzinach od 10:00 do 16:00, Kluki znowu zamienią się w tętniącą życiem wioskę. Będziemy m.in. kopać torf, wypiekać chleb, wyrabiać masło i twaróg, tkać krajki, kręcić powrozy i wyplatać kosze z wikliny oraz korzenia sosny. Oprócz tego przygotujcie się na mnóstwo innych atrakcji: będzie koń w butach, kiermasz rękodzieła, będą występy zespołów folklorystycznych i stoiska gastronomiczne.

W chałupie z Żoruchowa zwiedzić będzie można wystawę czasową "Rzeczy po przejściach. Od narodzin do śmierci. Obrzędy rodzinne na Pomorzu". Jej otwarcie odbędzie się 1 maja o godzinie 12:00.

1 maja spod Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku o godzinie 10:30 wyjedzie autobus, który dowiezie do Kluk wszystkich chętnych. Powrót o godzinie 15:00. Bilety na przejazd do nabycia u kasjerki.