Nasz pracownik z Pomorską Nagrodą Muzealną!

Dodano: 2019-05-29

Konkurs na Pomorską Nagrodę Muzealną za rok 2018 rozstrzygnięty! Miło nam poinformować, że pośród laureatów konkursu znalazła się Małgorzata Dubasiewicz - adiunkt w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, Oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Nagrodę przyznano za wystawę czasową „Rzeczy po przejściach – od narodzin do śmierci. Obrzędy rodzinne na Pomorzu” z wydawnictwem.

Pozostałymi Laureatami Pomorskiej Nagrody Muzealnej za rok 2018 zostali:

• Piotr Chruścielski (Muzeum Stutthof w Sztutowie) za wystawę czasową „Przemilczana kategoria. Więźniowie z różowym trójkątem w KL Stutthof" poświęconą mężczyznom sklasyfikowanym w niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof jako więźniowie-homoseksualiści,
  • Ewa Barylewska-Szymańska (Muzeum Gdańska), Zofia Maciakowska (Instytut Historii PAN), Katarzyna Rozmarynowska (Sopocka Szkoła Wyższa) i Wojciech Szymański (Muzeum Gdańska) za wydawnictwo oraz wystawę czasową „Gdańskie ogrody" i towarzyszące jej działania edukacyjne, zorganizowane dla uczczenia 20-lecia otwarcia dla publiczności Domu Uphagena.

Dodatkowo, przyznano także dwa wyróżnienia, które otrzymali:

• Mateusz Jasik (Muzeum Gdańska) za instalację multimedialną „Westerplatte – Światłocienie",
  • Irena Brzeska za cykliczne przedstawienia teatralne w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach wraz z wystawą rzeźb „Świat prywatny".

Do konkursu złożono 35 zgłoszeń.

Pomorska Nagroda Muzealna powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Muzealników Polskich przy wsparciu samorządu województwa pomorskiego i przy patronacie marszałka województwa pomorskiego. Ma honorować i doceniać wkład muzealników w rozwój kultury, a także podkreślać rangę tego często niedocenianego zawodu.