WARSZTATY FOTOGRAFICZNE w Czystej dla dzieci i młodzieży 1-5 lipca 2019

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

zaprasza na

letnią wędrówkę z tradycją:

„Czysta Przestrzeń Tworzenia – obraz, słowo, przedmiot”

do Ośrodka Edukacyjnego Karina w Czystej

Warsztaty fotograficzne (1-5 lipca, godz. 10) to początek naszej wakacyjnej przygody z tradycją w Ośrodku Edukacyjnym „Karina” w Czystej. Wprowadzające warsztaty etnograficzne „Obraz, słowo, przedmiot” oraz czterodniowe warsztaty fotograficzne przeznaczone są dla grupy dzieci i młodzieży od 12 do 18 roku życia, które chcą zacząć patrzeć na świat oczyma zawodowego fotografa, ale również obserwatora, czy badacza kultury. Uczestnicy będą mieli unikalną okazję, by poznać fragmenty archiwalnych zbiorów fotograficznych Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, przyjrzeć się fotografiom ukazującym dawnych mieszkańców oraz okolicę, w której mieszkamy ale sprzed 100 laty. Wyruszymy również w pobliski plener - będziemy patrzeć na naszą wieś, krajobraz, nasze domy, przestrzeń wokół nas przez obiektyw aparatu fotograficznego.

Ale zanim zrobiona przez nas fotografia stanie się osobistą pamiątką, dziełem sztuki, czy znakomitym źródłem dla badaczy kultury nauczymy się tego, jak pracować z aparatem typu lustrzanka, co zrobić, by nasze zdjęcia były lepsze niż te robione automatycznie przez nasz telefon, czy tablet, jak komponować, jak pracować ze światłem, jakich rozwiązań poszukiwać, by sfotografować to, na co patrzymy tak dobrze, jak to wygląda w rzeczywistości, albo jeszcze lepiej. Warsztaty poprowadzi:

PIOTR ZATOŃ - absolwent fotografii w łódzkiej Szkole Filmowej. Zajmuje się fotografią reporterską, antropologiczną, podróżniczą oraz artystyczną fotografią ślubną. Zaangażowany w lokalne projekty filmowe i fotograficzne o tematyce antropologicznej i etnograficznej. Współrealizator filmu "Na psa urok" odwołującego się do ludowych korzeni obrzędów kaszubskich, w których przenikają się sfery sacrum i profanum oraz cyklu fotografii ilustrującej „Życie i przygody Remusa”. Współrealizator cyklu "Żywioły" dokumentującego historie niezwykłych osobistości - artystów różnych dziedzin z terenu Pomorza. Aktualnie pracuje nad kolejną produkcją filmową: "Życie i przygody Remusa". Instruktor fotografii, na swoim koncie posiada realizację wielu projektów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży.

Nabór na warsztaty trwa!

kontakt i zapisy: 697  176  674