Archiwum aktualności lata 2011 - 2020

WARSZTATY OPOWIADANIA

Dodano: 2019-07-02

Warsztaty opowiadania (15 - 19 lipca – od poniedziałku do piątku, godz. 10) to kolejna odsłona naszej wakacyjnej przygody z tradycją w Ośrodku Edukacyjnym „Karina” w Czystej. Tym razem podążymy szlakiem dawnych opowieści –- o zamku zapadniętym na pobliskiej górze Rowokół, o diable budującym kościół nad brzegiem jeziora Gardno, o piratach z Rowów, czy o błędnych ogniach z pobliskach mokradeł. Poznamy losy przedziwnych bohaterów  tychże opowieści, ale nie tylko. Dowiemy się również, kto, dlaczego  i w jaki sposób opowiadał dawniej  te wszystkie  historie, jakie mądrości i skarby w nich się kryją oraz czym jest tradycja ustna. Nasze spotkania to nie tylko podróż w świat odległych od naszych czasów opowieści, ale również poszukiwania własnych historii pełne różnorodnych zabaw, prób i ćwiczeń aktorskich. Będziemy uczyć się, jak w ciekawy sposób opowiadać i jak dziś tworzyć  opowieści, anegdoty, historyjki - koleżeńskie, czy rodzinne, smutne, straszne, czy  zabawne, zmyślone, czy prawdziwe,  a także, jak sprawić, by nasze opowiadanie było na tyle ciekawe, by inni słuchali nas z głębokim zainteresowaniem…

Serdecznie zapraszamy dzieci od 10 do 16 roku życia z terenu gminy Smołdzino pragnące wspólnie z nami zatopić się w świat odległych i współczesnych baśni, starych i nowych opowieści. W ten świat wprowadzi nas oraz podzieli się z nami swoją pasją i wiedzą:

 

SZYMON GÓRALCZYK – bajarz, podróżnik i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach (Meksyk, Kuba, Palestyna). Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

 

WSTĘP WOLNY

Nabór na warsztaty trwa!

kontakt i zapisy: 697  176  674

www.muzeumkluki.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

<< powrót do poprzedniej strony