Archiwum aktualności lata 2011 - 2020

14 lipca widowisko narracyjne oraz warsztaty zabawkarskie w Czystej

Dodano: 2019-07-12

W Ośrodku Edukacyjnym Karina w Czystej trwają letnie rodzinne spotkania z rzemiosłem, opowieścią i muzyką na żywo. W drugą  niedzielę lipca zapraszamy wszystkich zainteresowanych – dzieci i dorosłych na:

widowisko narracyjne –  zapraszamy do posłuchania o tym, co działo się dawno i wcale nie tak bardzo dawno temu. Przypomnimy opowieści o stworzeniu świata. Poznamy historię przeklętej księżniczki, a także skąd wzięły się bociany. Dowiecie się dlaczego Łebianom trudno jest dostać się do nieba i co wyniknęło ze spotkania pewnego chłopca ze stolemem... Opowieści słowińskie i kaszubskie opowiadać będą z muzyką i śpiewem:

Katarzyna Jackowska i Szymon Góralczyk.

warsztaty zabawkarskie – w świat drewnianych zabawek wprowadzą nas: wykwalifikowani rzemieślnicy stolarze, dla których praca z drewnem to czysta zabawa – będziemy piłować, wiercić i heblować, będą lecieć wióry, tak długo, aż powstanie drewniany konik z wozem – zabawka znana niegdyś wszystkim dzieciom z Pomorza – polskim, niemieckim, kaszubskim…

Wszystkie prace wykonane przez uczestników warsztatów staną się ich własnością.

 

SZYMON GÓRALCZYK – bajarz, podróżnik i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach (Meksyk, Kuba, Palestyna). Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

KATARZYNA JACKOWSKA ENEMUO – muzykantka, antropolożka kultury, opowiadaczka historii, wędrownica, zbieraczka skarbów i przede wszystkim ktoś, kto kulturę praktykuje. Bazuje na najróżniejszych formach tradycji i kultury archaicznej – ale wykorzystuje ją jak narzędzie do pracy z naszym „dziś”. Ponad dwadzieścia lat doświadczenia muzycznego, badawczego, teatralnego i trenerskiego przekuwa na opowieści i piosenki, na wydarzenia, koncerty, widowiska, spektakle i warsztaty – tak, by móc się nimi dzielić z jak największą ilością ludzi.

 

WSTĘP WOLNY

Dotrzymaj nam kroku!

kontakt: 697  176  674

www.muzeumkluki.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

<< powrót do poprzedniej strony