Czysta Przestrzeń Tworzenia - zakończenie projektu

Dodano: 2019-08-01

Przez cały lipiec spotykaliśmy się w Ośrodku Edukacyjny m „Karina” w Czystej mieszczącej się w dawnej zagrodzie kowala, aby za pomocą przywoływanych obrazów, legend i dawnych umiejętności rzemieślniczych poznawać krajobraz kulturowy regionu słowińskiego. Spotkania, pogadanki, opowieści, widowiska narracyjne oraz rzemieślnicze warsztaty z zakresu garncarstwa, stolarstwa, plecionkarstwa i tkactwa wypełniły ten owocny czas.

W naszej wędrówce przez krajobraz dawnych tradycji towarzyszyli nam wspaniali artyści opowiadacze i rzemieślnicy, dzielący się swą wiedzą i umiejętnościami. Serdeczne podziękowania dla instruktorów, wszystkich uczestników oraz osób zaangażowanych w pomoc przy realizacji. Szczególne podziękowania dla pani Anny Kowalczyk – sołtys wsi Czysta za wsparcie i serdeczność.

Projekt  zrealizowano w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna” w ramach dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.