60 lat muzeum w Klukach

Uroczystości jubileuszowe już za nami. Wszystkim naszym Gościom, świętującym razem z nami w dniu 18 września w odbudowanej karczmie w Klukach oraz muzealnikom – uczestnikom konferencji naukowej, serdecznie dziękujemy za obecność oraz wszelkie słowa życzliwości i uznania.

Przy okazji obchodów jubileuszu wyróżnieni przez Marszałka Województwa Pomorskiego nagrodą specjalną w dziedzinie kultury zostali pracownicy naszego muzeum: Violetta Tkacz-Laskowska, Gabryela Włodarska-Koszutowska, Teresa Dwulit, Beata Górecka oraz Bogusław Wełnicki, a także Dorota Walos z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

W dniach 19-20 września w Orzechowie odbyła się inspirująca konferencja naukowa pod nazwą „Muzeum na wolnym powietrzu – byt… ? Jaki? Jak było, jak jest, jak będzie?”. Jubileusz 25-lecia świętowało przy okazji Stowarzyszenie Muzeów na Wolnym Powietrzu.

Wspólne świętowanie pozostanie na pewno długo w naszej pamięci. I choć muzeum weszło w senioralny wiek, bynajmniej nie oznacza to, że wybiera się na emeryturę. Mamy jeszcze mnóstwo pomysłów do zrealizowania i dużo marzeń do spełnienia.