Plener malarski – 2013

W plenerze wzięło udział 15 osób: 5 z Niemiec (2 osoby z powiatu Herzogtum Lauenburg i 3 z Meklemburgii), 1 osoba ze Szwecji, 3 osoby z powiatu cieszyńskiego, 5 osób z gmin powiatu słupskiego i jedna osoba ze Słupska.

Powstały prace artystyczne dokumentujące elementy architektury słowińskiej, krajobrazu i działalności Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach,  jako że plener z okazji jubileuszu 50-lecia Muzeum Wsi Słowińskiej odbył się właśnie w Klukach. 

Jeden z wieczorów poświęcono na wykład, którego celem było przybliżenie artystom informacji o Maxie Bechsteinie i koloniach artystycznych, jakie odbywały się na ziemi słowińskiej, zwłaszcza w Rowach, w latach międzywojennych i dorocznych wystawach poplenerowych organizowanych w Heimatmuseum w Słupsku.

Dziesiątego dnia pleneru zorganizowano wystawę czterdziestu prac, które uczestnicy stworzyli w ciągu dziewięciu dni poprzedzających otwarcie wystawy. Prace pokazano w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, a po dwóch tygodniach wystawę przeniesiono jeszcze na kilka tygodni do Spichlerza Richtera w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

UCZESTNICY PLENERU:  Jacek Adamczyk (pow. słupski), Kazimiera Brożek (pow. cieszyński), Krystyna Czucha (pow. słupski), Antoni Dmoch (Słupsk),  Dominika Gorzałka (pow. cieszyński), Lia Grüttner (Meklemburgia), Ewa Grużewska (pow. słupski), Jürgen Höpfner (schwerin, Meklemburgia),  Claus Köhler (pow. Herzogtum Lauenburg), Anna Michajluk – Johansson (Szwecja), Romana Małecka (pow. słupski),  Waltraud Osten (Meklemburgia), Władysław Rybak (pow. słupski), Anna Śliwka (pow. cieszyński), Jolanta Wilk – Köhler (pow. Herzogtum Lauenburg)